ROMPOL ZABRZE , PRODUCENT; ROLETY ŻALUZJE MOSKITIERY MARKIZY I BRAMY. MONTAŻ SERWIS I NAPRAWA.

                    DOŚWIADCZENIE OD 1992 ROKU                   

MAPA

ŻALUZJE PIONOWE

MATERIAŁOWE

OPIS

POMIAR

MONTAŻ

 

SERWIS

 

Instrukcja pomiaru żaluzji pionowych

1. Potrzebne : drabina, miara, ołówek.


2. Pomiar szerokości żaluzji
przy wyborze żaluzji o szerokości całego pomieszczenia lub wnęki pomiar należy wykonać przy suficie ponieważ często tam pomieszczenie jest najwęższe.
 

− szerokość żaluzji należy w w/w przypadku przyjąć minimum 1 cm mniejszy niż szerokość pomieszczenia

− szerokość żaluzji należy przyjąć większą od szerokości okna minimum o 40cm (po 20cm na każdą ze stron)

− podejmując decyzję o montażu we wnęce okiennej (najczęściej stare budownictwo) należy pamiętać że żaluzja może ograniczać szerokie otwieranie okna.

3. Pomiar wysokości żaluzji
wysokość od sufitu do parapetu polecamy tam gdzie parapety i grzejniki pod parapetami są eleganckie i chcemy je pokazać

żaluzje o wysokości całego pomieszczenia (od sufitu do podłogi) wyglądają bardzo elegancko i polecamy je szczególnie tam gdzie chcemy zasłonić niezbyt ładne parapety, grzejniki, rury itp.

przy żaluzji do parapetu zalecamy pomiar minimum w dwóch miejscach. Wysokość należy przyjąć 2−3 cm mniejszą niż najkrótsza odległość od sufitu do parepetu

jeśli sufit lub parapet będą krzywe lub odbiegały od poziomu − należy pamiętać że nierówności te będą dużo bardziej widoczne niż w przypadku żaluzji do podłogi

przy żaluzji do podłogi zalecamy przyjąć wys. o 3−10 cm mniejszą od wys. pomieszczenia pamiętając że zbyt długie lamele utrudniają sprzątanie a zbyt krótkie wyglądają nieelegancko.

4. Wybór sposobu montażu
najczęściej montujemy żaluzje do sufitu

w niektórych przypadkach stosujemy montaż do ściany. W takim przypadku należy pamiętać aby wiszące lamele swobodnie mogły się obracać nie zahaczając np.o parapet lub termostat grzejnika

w nowych pomieszczeniach biurowych stosuje się również montaż do sufitów podwieszanych. Uwaga! Podanie sposobu montażu jest istotne ponieważ do każdego sposobu należy stosować inne uchwyty montażowe, które bez dodatkowej opłaty dołączamy do żaluzji.

5. Wybór sposobu rozsuwania
każdą wykonaną żaluzję można zamontować tak aby mechanizm operacyjny znalazł się po lewej lub prawej stronie

lamele mogą rozsuwać się "do łańcuszka" ( najczęstsze rozwiązanie ), "od łańcuszka" lub od środka na dwie strony

wybierając system rozsuwania należy wziąć pod uwagę dostęp do strony gdzie będzie znajdować się mechanizm operacyjny oraz jak chcemy przemieścić lamele na wypadek otwierania okna lub jego mycia.

6. Wybór długości łańcuszka i sznurka operacyjnego
standardowe długości łańcuszka wynoszą 110 cm, 150 cm i 200 cm jakkolwiek możliwe jest wykonanie dowolnej długości wg. Państwa życzenia

wybierając długość łańcuszka należy pamiętać że zbyt krótki łańcuszek utrudnia dostęp do niego i obsługę żaluzji a zbyt długi plącze się, przeszkadza i staje się ulubioną "zabawką" dzieci.

7. Wybór karnisza ( listwy osłonowej )
gorąco polecamy stosowanie karnisza do każdej żaluzji. Jego zastosowanie wykańcza żaluzję zasłaniając szynę, wózki na których poruszają się lamele i mechanizm operacyjny

dodatkowy koszt karnisza ogranicza się do kilku procent wartości żaluzji

wprowadzony przez naszą firmę karnisz staje się w Polsce coraz bardziej popularny i wiele firm konkurencyjnych kupuje go w firmie ROMPOL. Jako ciekawostkę podajemy że w USA 100% żaluzji montuje się z karniszem ozdobnym.

polecamy rozwiązanie dekoracyjne w którym karnisz i trzy lub cztery lamele z każdej strony żaluzji wykonane są w innym, np. kontrastowym kolorze do reszty żaluzji.