ROMPOL ZABRZE , PRODUCENT; ROLETY ŻALUZJE MOSKITIERY MARKIZY I BRAMY. MONTAŻ SERWIS I NAPRAWA.

                    DOŚWIADCZENIE OD 1992 ROKU                   

MAPA

ŻALUZJE PIONOWE

PCV

OPIS

POMIAR

MONTAŻ

SERWIS

 

 

Charakterystyka i opis żaluzji pionowych PCV

 

STOSOWANY MATERIAŁ:
• Żaluzje firmy ROMPOL wykonane są przy użyciu surowca "B.F. GOODRICH GEON VINYL" lub odpowiednika o identycznych własnościach.

WŁASNOŚCI UŻYTKOWE:
 

Trwałość kolorów
Zastosowanie stabilizatora promieni ultrafioletowych zabezpiecza przed zmianą kolorów pod wpływem promieni słonecznych.

Utrzymanie czystości
Gładka powierzchnia lamel utrudnia osadzanie się kurzu. Tym niemniej przy znacznym naelektryzowaniu lamele brudzą się kilkakrotnie szybciej. Dlatego elementy wiszące przed powieszeniem należy odelektryzować najlepiej płynem antystatycznym lub nawet zwykłą wilgotną szmatką. Po zabrudzeniu wszelkie zanieczyszczenia usuwa się z największą łatwością przy pomocy wilgotnej ściereczki z płynem myjącym. Żaluzje nie wymagają prania.

Odporność na deformacje
Lamele (elementy wiszące) z PCV eksploatowane w normalnych warunkach nie odkształcają się mechanicznie w ogóle, co stanowi o ich zdecydowanej przewadze nad żaluzjami z materiału.

Własności dekoracyjne
Ze wzgłędu na szeroką gamę wzorów i kolorów żaluzje pionowe z PCV stanowią niewątpliwie atrakcyjny materiał dekoracyjny.

 

WŁASNOŚCI OGNIOODPORNE:
 

Temperatura zapłonu
PCV zapala się od płomienia w temperaturze 346 st.C i należy do najtrudniej zpalających się polimerów. Przykłądowo drewno i bawełna zapalają się w temperaturze około 250 st.C.

Podtrzymanie ognia
Przyjmując wskaźnik LOI (Limited Oxygen Index) jako miarę zdolności podtrzymywania ognia należy stwierdzić, że PCV ma jeden z najlepszych wskaźników (47) i będzie się palić tylko w ekstremalnych warunkach ciągłego dostarczania ciepła lub ekspozycji na płomień. Przykładowo LOI dla gumy wynosi 17, dla nylonu 27, a skóry 35.

Rozprzestrzenianie ognia
Wskaźnik rozprzestrzeniania ognia FSI (Flame Spread Index) dla PCV wynosi 10 i jest prawie najniższy ze wszystkich powszechnie stosowanych materiałów. Przykłądowo dla drewna wskaźnik ten wynosi ok. 100, a dla gąbki poliuretanowej 1500.

Wydzielanie ciepła
Wydzielanie ciepła z określoną prędkością stanowi o zdolności materiału do zapalania innych obiektów. PCV i pod tym względem należy do najlepszych ze stosowanych powszechnie tworzyw i materiałów.

 

 

Żaluzje pionowe PCV

Z literą N − materiały niepalne − atest. Oznaczenie 89 − szerokość pasa mat. 89 mm.
Wymiarowanie ; podaje się najpierw szerokość szyny w cm ( szer. otworu minus ok. 3cm), potem wys. żaluzji w cm ( wys. otworu minus od 2 do 10 i < cm ) razem z wys.szyny.
Minimalna wartość brana do obliczeń to 1mb szer. i 1mb wys. Powierzchnię zaokrągla się do miejsc dziesiętnych w górę od 0,02 ! np. 8,92 = 9,0 , 6,52 = 6,6 , 4,61 = 4,6 i itd. Każdy wymiar żaluzji liczy się osobno !
W zamówieniu należy podać: rodzaj materiału , szerokość , wysokość , typ zsuwania materiału na szynie , mocowanie ( sufit , ściana − dolicza się wsporniki boczne według cennika ) , oraz wysokość sznurka i łańcuszka od mechanizmu obracania.
Oznaczenia typów:
Pranie. Czyszczenie. Konserwacja

Materiały PCV myć w pozycji rozwiniętej poziomo , wszelkimi dostępnymi łagodnymi środkami piorącymi w temperaturze do 60°C. Nie łamać . Nie załamywać brzegów i nie gnieść . Nie szorować piaskiem i tp.. Nie nagrzewać w pozycji zgiętej , zwiniętej (grozi trwałym odkształceniem ) . Stosować środki antystatyczne w celu rozładowania ładunków elektrycznych z powierzchni lamel PCV (.naelektryzowane lamele wiszą krzywo - przyciągają lub odpychają się wzajemnie , przyciągają brud i kurz ) . W tym też celu okresowo przecierać lamele z obu stron wilgotną szmatką . Mechanizmem szyny operować powoli i delikatnie (duży ciężar) tak aby lamele jak najmniej odchylały się od pionu ( kołysanie ) .
Końce szyny można obracać. Dwie szyny łączyć na styk.
Za żaluzje skośne kalkulacja indywidualna.

 
Uwaga ! Przy zamówieniach składanych telefonicznie (lub przez email) nie będą uwzględniane reklamacje dotyczące wymiarów i rodzaju materiału, jeśli żaluzje zostaną wykonane zgodnie z danymi zapisanymi na zamówieniu.